Suze de Jong (9) en Sander op de Hoek (10) uit Grou willen niets liever dan zelfstandig in een zeilboot varen. Sander heeft de ziekte van Duchenne en Suze een Cerebrale parese. De wens van Sander, Suze en ook andere kinderen met een beperking, is om uiteindelijk geheel zelfstandig mee te kunnen zeilen tussen hun vriendjes. Sander en Suze willen net als hun vriendjes mee kunnen doen aan de reguliere Optimisten trainingen en de programma’s die KWV Frisia aanbiedt. Om dit doel te kunnen verwezenlijken zijn twee boten nodig van het type Hansa. Deze zeilboten kunnen niet zinken of omslaan en kunnen aangepast worden met elektrische ondersteuning. Het bijzondere van deze boten is dat ze modulair ingericht kunnen worden. De boten zijn dan ook goed inzetbaar voor andere kinderen en volwassenen met een beperking. KWV Frisia helpt ze met de aanschaf van twee aangepaste Hansa’s. Om deze te financieren zal er een Soling worden geveildop 14 mei a.s. in Hotel Oostergoo door Hans Anker. Tevens is er een crowdfundingsactie gestart. Klik op de knop hieronder om te doneren. Lees verder in het artikel uit de Leeuwarder Courant. Of kijk de video op leomiddelsee.

De Veiling
Hans Anker neemt op 14 mei om 20.00 uur de veilinghamer ter hand
op het bordes van Hotel Oostergoo. Koninklijke Watersport
Vereniging Frisia organiseert die avond een veiling voor de aanschaf
van twee stabiele, technisch aangepaste Hansa zeilboten voor
kinderen met een lichamelijke handicap. Het klapstuk van de veilingavond is een prachtig gerestaureerde
Soling.
In nauwe samenwerking met de veilingmeester zorgen de Zeilkoningin en Hofdame
ervoor dat de geveilde kavels bij hun nieuwe eigenaren komen. Dankzij een
gevarieerd aanbod aan unieke kavels is de veiling aantrekkelijk voor een breed
publiek.
Leven met een lichamelijke beperking betekent voor getroffen kinderen vaak aan
de zijlijn toekijken. Technische aanpassingen aan de stabiele Hansa’s maken het
mogelijk dat zij actief en op gelijkwaardig niveau kunnen deelnemen. Vrijwilligers
van de commissie ‘Alles is Mooglik’ ondervinden telkens weer wat de vrijheid van
het zelf besturen van een zeilboot doet met mensen met een lichamelijke
beperking. De wens om ook kinderen deze kans te bieden bestond daarom al
langer. De eerste leden, Sander (10) en Suze (9) hebben zich al aangemeld.
Persoonlijke items Marit Bouwmeester onder hamer
Het enthousiasme voor deze wens wisten de vrijwilligers over te brengen op
tientallen donateurs. Donaties van kavels volgden spontaan. Op 14 mei brengt
Hans Anker bijvoorbeeld persoonlijke items van Marit Bouwmeester, een speciaal
schilderij van Aukje de Haan, VIP-arrangement Skûtsjesilen, sloep voor een dag
met picknickmand, gourmetstel met luxe vleespakket, stokankers, zeilervaring, een
praamtocht voor tien mensen, een Optimist, een waardebon voor een vaatje
nieuwe haring en rondvaarten met het startschip onder de hamer.
Chef Albert Kooy nauw betrokken bij VIP-diner
Als kers op de taart organiseert Hotel Oostergoo voorafgaand aan de veiling een
VIP-diner in samenwerking met KWV Frisia. Marcel en Annemarie Oost vonden
chef Albert Kooy bereid om een no-waste menu te bereiden op basis van groenten
volgens de richtlijnen van de nieuwe Nederlandse keuken (Dutch cuisine).
Geïnteresseerden reserveren vooraf een tafel met diner, dranken-arrangement en
live-entertainment voor acht mensen. Stuur gerust een e-mail naar:
voor informatie en reserveringen. De winst van het diner komt
volledig ten goede aan de actie van KWV Frisia.
Voor de zeilboten, technische aanpassingen en trailers heeft KWV Frisia een
bedrag van €35.000,- nodig. Via sponsoring, crowdfunding via
unieksporten.nl/crowdfunding, het VIP-diner en de veiling hopen de bestuursleden
op voldoende budget voor onbeperkte vrijheid voor Sander, Suze en andere
kinderen met een lichamelijke beperking.

Ritske van der Meer (Alles is Mooglik en Stichting Zeilen zonder Beperking) en Hans Anker bekijken de compleet geschilderde Soling. Foto: Jikkie Piersma

©2022 KWV Frisia Grou

CONTACT

Wil je informatie over KWV Frisia, vul dan dit formulier in en we nemen zo snel als mogelijk contact met je op.

Wordt verstuurd

Login met je gegevens

Je gegevens vergeten?

X